2020. március 04.

Iskolai sítábor Kopaonikban

Kedden 14 autóval 65-en vágtunk neki a szerbiai uti -célunk eléréséhez. Kopaonikban egy 4 csillagos wellnesz hotelben volt a szállásunk.Síbusszal kb.20 percnyire voltunk a pályától.Nagyon jó pályarendszeren síeltünk. Ez egy egy 40 km-es pályarendszer a dínári -hegységben, ahol sok hosszú, széles kék pálya van.Mindenféle időjárásban volt részünk.Első nap napos, kicsit borús időnk volt.Délelőtt a kezdőkkel foglalkoztunk, akik délután már ügyesen felvonóztak a tányéros felvonókon és ügyesen csúsztak le már a kék pályákon.Este esett a hó.2.napunk hideg, borús volt. Délelőtt Zoli bácsi a kezdőket, Szilvi néni a haladókat iskolázta. A 3.napon egész nap esett a hó és hideg szeles idő volt, jól átáztunk, átfáztunk.Nagyon vártuk, hogy a szállásra érjünk, ahol szaunázással melegítettük átfagyott porcikáinkat, a gyerekek örömmel pancsoltak, csúszdáztak, jókat játszottak a gyerek medencékben.
Aki úszni akart, az is egy elkülönített úszómedencében mozgathatta át fáradt izmait. A 4.napon csodálatos napsütésre ébredtünk, hihetetlen volt számunkra, mert éjszaka még viharos szél volt. Ezen a délelőttön rendeztük meg a gyerekeknek és felnőtteknek a hagyományos síversenyt, amit este értékeltünk csokival és oklevéllel. Három kategóriában hirdettünk eredményt, a legfiatalabbak az "Ifjú Titánok"-, a "kamasz vagányok"- és a " nem tinédzser, de abszolút vagány" -felnőttek között. Mindenkit oklevéllel és csokival jutalmaztunk.
Egy kis vetélkedőt szervezve zártuk táborunkat. Másnap, vasárnap reggeli után indultunk haza Kecskemétre.
A szülőket kérdezgetve elégedettek voltak, jó helynek tartották ez évi helyszínünket.

Keserű Szilvia és Velkey Zoltán

A fényképeket ide kattintva tekinthetik meg