2020. január 23.

Állatasszisztált tanórák

a 2.b osztályban

Osztályunk tanulói már 1. osztálytól kezdve rendszeresen találkoznak Fügével, a terápiás kiskutyával. Teljes nevén Vacsiközi Füge egy apró yorkshire terrier, aki a felvezetőjével, Borsos Andreával gyakori résztvevője tanóráinknak.
A kutyus jelenléte hatalmas élmény, öröm a gyerekeknek, ugyanakkor a pedagógus számára egy új lehetőség. Minden iskolai feladat, melyhez pozitív érzelmek társulnak, jelentősen növelik a tanulás hatékonyságát. Ezt tapasztaljuk meg mi is minden alkalommal. A legzárkózottabb kisgyermek is bátrabb lesz a kutya jelenlétében, növekszik önbizalma. A tanórák alatt alapvető követelmény az egymás iránti tolerancia, az egymásra, és a kutyusra való odafigyelés is. A tananyag élményszerű elsajátítása vagy gyakorlása mellett látványosan emelkedett a tanulók önfegyelme, érzelmi intelligenciája.

Bense Erzsébet
oszt.fő

Képek az anyanyelvi szabályok elsajátításáról Füge segítségével