2019. december 19.

Szabad-e ide bejönni

betlehemmel?

Több, mint tíz éve, 2008-ban Kecskeméten gyűltek össze több országból magyar fiatalok, hogy betlehemezéssel hirdessék az örömhírt. 2019. december 04-08 között immár 12. alkalommal került megrendezésre a Kárpát-medencei Betlehemes Diáktalálkozó a Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola szervezésében. A rendezvényre idén is Csíktapolcáról, Kassáról, Beregszászról és Szabadkáról érkeztek betlehemes csoportok. A program szervezői elsődleges célként tűzték ki a betlehemes népi hagyományok megőrzését és a Kárpát-medencei magyarság kapcsolatainak ápolását.
A betlehemes játék elődeink legfontosabb üzenetét közvetítheti: karácsonyi örömre, közösségi alkotásra, együttérzésre, szolidaritásra serkenti ifjúságunkat. A szokásanyag, az énekek, jelmezek felkutatása, összegyűjtése, a többhetes próbák után a gyerekek ott álltak fényes szívvel, ősi viseletben, kitáncolták, énekelték a misztériumot, a nagy áldást, hirdették az Örömhírt a találkozó ideje alatt!
A rendezvény a Városi Támogatási Program segítségével jöhetett létre, köszönjük a Város patronálását.
Az idén is sok színes program várta az 5 napos rendezvény résztvevőit. Az érkezés után az iskola kápolnájában nyitó szentmisét tartottak, majd a csoportok tagjai ünnepélyes fogadalmat tettek. Ezt követően minden vendég gyermek csatlakozott az őt befogadó kecskeméti családhoz.
A találkozó ideje alatt a csoportok főhadiszállása az iskola lett, ahol tanítási órákat látogattak, ismerkedtek egymással, betlehemeztek, kántáltak, játszottak, majd közösségi helyszíneken, közintézményeknél és iskolákban, valamint családoknál mutatták be betlehemes játékukat. Ellátogattak a Városházára, a Főplébániára, a Bács- Kiskun Megyei Kórházba. Felkeresték az idősek otthonát, a környező általános iskolákat, valamint természetesen megajándékozták betlehemes játékukkal a vendéglátó családokat is.
A találkozó egyik csúcspontja szombat délután a gála volt, melynek a Hírös Agóra aulája adott helyet. A közönség soraiban a családok és barátok foglaltak helyet. Elsőként Papp Zsolt, a Szent Imre iskola igazgatója szólt. Hangsúlyozta: minden évben valamennyien nagyon várják a találkozót. Az évek alatt rengeteg barátság született, mindenki sok szép élménnyel gazdagodott. Miközben a gyerekek Jézus születését viszik hírül, a Kárpát-medence lélekben összefog.

Betlehemes találkozó - program

2019. december 04. szerda
18.00 - 20.00 Vendégek fogadása, megnyitó, fogadalomtétel
Játék, közösségépítés, ismerkedés a csoportokkal, vendéglátókkal

2019. december 05. csütörtök
8.00 – 9.00 Találkozás az iskolában, készülődés
9.00 – 13.00 Betlehemezés közintézményeknél, iskoláknál
13.00 – 14.00 Ebéd az iskolában
14.00 – 16.00 Kántálás, betlehemezés, karácsonyi vásár
16.00 – 20.00 Betlehemezés családoknál

2019. december 06. péntek
8.00 – 9.00 Találkozás az iskolában
9.00 – 10.00 Mikulás műsor – Kocsis Pál MSZKI díszterem
10.00 – 17.00 Egész napos kirándulás-Kiskunhalas
18.00 – 20.00 Betlehemezés családoknál
20.00 - Szabadidő a családoknál

2019. december 7. szombat
Délelőtt Szabadidő a családoknál:
lehetőség városnézésre,
vásárlásra
14.30 – 15.00 Készülődés a gálára
15.00 – 17.00 GÁLAműsor (Adventi táncház)
17.30 – 19. 30 Táncház, program zárása
19.30 - Szabadidő a családoknál

2019. december 8. vasárnap
9.00 – 10.00 Adventi mise – Nagytemplom
Búcsúzkodás, majd indulás haza

(A szervezők a programváltozás jogát fenntartják!)

A fotókat ide kattintva tekinthetik meg.

PDF letöltése